Nowoczesne ogrzewanie w Twoim domu!

ul. Tartakowa 103

44-360 Lubomia

Uniwersytet Techniczny z Kaiserslautern w Niemczech (TU Kaiserslautern) opublikował badania, z których wynika, że przy zastosowaniu ogrzewania falą ciepła oszczędność energii wynosi nawet do 70% w stosunku do tradycyjnych metod grzewczych. Potwierdzają to również badania innych znanych Instytucji Badawczo-Naukowych oraz… praktyka użytkowników.

Ten z pewnością zaskakujący wynik badań naukowych jest sumą oddziaływania kilku ważnych składników i okoliczności technicznych związanych z falą ciepła w podczerwieni:

  • Bezpośrednio działające ciepło
  • Najwyższa skuteczność zamiany energii elektrycznej na falę ciepła
  • Niewielkie inwestycje
  • Nie istnieje pionowy rozkład temperatur
  • Korzystne wyniki zużycia energii elektrycznej potrzebnej do wytworzenia fali ciepła dla danego pomieszczenia
  • Precyzyjne sterowanie ogrzewaniem falą ciepła z paneli easyTherm

Fale ciepła ogrzewają człowieka bezpośrednio i to od wnętrza ciała (odpowiedzialny za to jest zakres C fali ciepła). Poza człowiekiem również przedmioty i ściany otaczające ludzi w pomieszczeniu są nagrzewane falą ciepła, co skutkuje wtórną emisją ciepła od tych przedmiotów we wszystkich kierunkach w pomieszczeniu i stęża tym samym efekt komfortu cieplnego. I w ten oto sposób (nawet w pomieszczeniu o nieco mniejszej temperaturze powietrza niż przy tradycyjnych metodach ogrzewania!!) odczucie ciepła przez człowieka jest bardzo pozytywne i stwarza wyraźne wrażenie przytulności. Ta niższa temperatura powietrza (nawet jeśli jest ona tylko o 1 °C do 2 °C mniejsza niż zwykle!!) powoduje znacznie mniejsze nakłady energetyczne na ogrzanie danego pomieszczenia oraz dalej także znacznie mniejsze tempo strat energii cieplnej wskutek właśnie też mniejszej różnicy temperatury między danym pomieszczeniem i światem za oknem. To obniżenie temperatury powietrza o zaledwie 1 °C do 2 °C daje zatem bardzo duże oszczędności kosztów ogrzewania, przy czym nie dzieje się to w żadnym wypadku kosztem komfortu życia, a wręcz przeciwnie.

Panele grzewcze easyTherm są unikalne na świecie pod względem ich współczynnika skuteczności zamiany energii elektrycznej na falę ciepła.

Skuteczność paneli easyTherm osiąga 98% wartości maksymalnej, jaką teoretycznie można w ogóle osiągnąć. A fakt, że jest to zakres C fali IR ma szczególne znaczenie dla niezwykle pozytywnego dla zdrowia człowieka oddziaływania tego ciepła na jego ustrój.

Koszty – wszystko jedno jakie – są bardzo niewielkie. Koszty nabycia paneli easyTherm są niewielkie. Koszty instalacji po prostu pomijalnie małe. Koszty konserwacji i dozoru nie istnieją. Żadnych drogich kotłów i żadnego przeprowadzania rur w pomieszczeniu.

Podczas pracy konwencjonalnych systemów grzewczych opartych na podgrzewaniu powietrza (którego zadaniem jest ogrzanie ludzi i przedmiotów w pomieszczeniu) nie da się uniknąć unoszenia rozgrzewanego powietrza w kierunku pod sufit (tak działa np. ogrzewanie oparte o kotły olejowe, gazowe, pelet, ekogroszek, pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe itp.). Powoduje to tworzenie się pod sufitem bardzo drogiej „poduszki ciepła”, która jednak nie daje swojego ciepła człowiekowi żyjącemu bliżej podłogi, natomiast kosztuje ogromnie dużo. Fala ciepła w podczerwieni nie potrzebuje powietrza jako medium do transportu energii cieplnej, lecz ogrzewa człowieka i przedmioty bezpośrednio i to bez strat. Natomiast ciepło zgromadzone pod sufitem w „poduszce cieplnej” w tradycyjnych systemach grzewczych idzie niestety na straty bez żadnych korzyści grzewczych dla człowieka znajdującego się pod „poduszką cieplną”..

Np. dla powierzchni około 20 m² wymagany jest panel o mocy zaledwie 500 Watt (oczywiście, że ta podana tutaj w przykładzie moc grzejnika może ulec zmianie albo nieco w górę lub nieco w dół, co zależy już tylko od izolacji cieplnej ścian i okien pomieszczenia).

Panele easyTherm emitujące falę ciepła dają się niezwykle precyzyjnie sterować i pracują dokładnie dostosowane do potrzeb danego pomieszczenia. Np. za pomocą sterownika radiowego można zimie w prosty sposób utrzymywać w danym pomieszczeniu oczekiwaną temperaturę powietrza, można też panel easyTherm wyłączyć zupełnie (np. w okresach przejściowych pór roku lub podczas ocieplania się pogody). Można też zupełnie spontanicznie za pomocą telefonu komórkowego włączyć panele easyTherm, co zaskutkuje już w 10 minut później emisją przytulnej fali ciepła. To precyzyjne i dopasowane do potrzeb sterowanie pracą paneli easyTherm oszczędza koszty i energię.

697-437-491 Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość

Formularz kontaktowy